Rzeczoznawca majątkowy

profesjonalizm|obiektywizm|solidność

Uprawnienia rzeczoznawcy 6502

Uprawnienia zawodowe w zakresie szacowania nieruchomości nr 6502

Inwestowanie w nieruchomości komercyjne

Przy wyborze lokalu użytkowego pod inwestycje należy wybierać takie lokale, które zlokalizowane są na parterach budynków, najlepiej z witrynami od frontu budynku gdzie występują ciągi komunikacyjne. Lokalizacja jest priorytetowa przy tego typu nieruchomościach, decyduje o możliwości oraz szybkości zawarcia umowy najmu oraz o wysokości stawki czynszu.

W drugiej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na liczbę potencjalnych klientów, którzy zamieszkują/pracują w sąsiedztwie. Istotne są również miejsca parkingowe dla potencjalnych klientów. Warto sprawdzić czy nie będzie problemu z uzyskaniem zgody na umieszczanie reklam na budynku.

Inwestowanie w lokale użytkowe jest bardziej opłacalne niż inwestowanie w mieszkania, jednak wiąże się to z wyłożeniem większego kapitału na początku. Średnia rentowność może wynosić od 6-9 %.

Ze względy na wysoki popyt na tego rodzaju lokale, deweloperzy w swoich inwestycjach proponują często lokale usługowe zlokalizowane w parterach budynków wielorodzinnych.

Inwestowanie w lokale użytkowe jest bardziej bezpieczne. Inwestor angażuje się głównie w zarządzanie najmem. Inwestycja w budynki wymaga znacznie większej aktywności. Obiekty są często przebudowywane lub remontowane. Często zmieniana jest ich pierwotna funkcja. Inwestycje w nieruchomości komercyjne wymagają większych nakładów finansowych.

Inwestorzy mogą liczyć na szybszy zwrot zainwestowanego kapitału. Jednak przed dokonaniem zakupu należy dokładnie przeanalizować rynek i upewnić się czy dana nieruchomość pozwoli na zrealizowanie zaplanowanych zysków. Warto tutaj poradzić się ekspertów.

Masz pytania?

Wypełnij formularz. Oddzwonimy!

  Dane potrzebne do usługi wyceny

  Aby poznać cenę usługi, skontaktuj się z nami
  1. Rodzaj nieruchomości (prawa)
  2. Adres nieruchomości
  3. Numer Księgi Wieczystej
  4. Cel wyceny